Национальный Горный Университет

В гостях у «Волшебного закулисья» Народная киностудия «Юность» Национального горного университета

Торжественное празднование 50-летия киностудии «Юность»

Интервью со студийцами

Здесь всё начиналось

Встреча с авторами фильма Бля

Встреча с поэтом С Бурдой

Ретровыставка фото и киноаппаратуры

Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались

07.08.2013

Режисер, студієць Юхим Гальпєрін в програмі «Люди» на 34 каналі (Відео)

Режисер Юхим Гальпєрін, який нещодавно взяв участь у святкуванні 50-річчя Народної кіностудії «Юність» НГУ, у минулому також студієць, в ефірі програми «Люди» на 34 телеканалі

06.08.2013

Тот, кто делал «Ералаш» — наш!

Снимается кино

Наш земляк знаменитый сценарист и режиссер Ефим Гальперин поделился с читателями «ДВ» секретом успеха.
Наш знаменитый земляк — продюсер, режиссер, сценарист кино и телевидения Ефим Гальперин вот уже 21 год живет в США. Туда уехал не от хорошей жизни. Но на родине его любят и помнят, а не так давно его тепло встречали в гостях в Днепропетровском национальном горном университете. Именно в этом вузе получи свое первое образование автор сюжетов и режиссер киножурнала «Ералаш», который мы так любим пересматривать. А еще Ефима Михайловича знают по сатирической комедии «Санитарная зона», часть которой снималась именно в Днепропетровске. Вот и сейчас наш земляк планирует снимать кино в родном городе, где началась его блестящая карьера.

06.08.2013

Ефим Гальперин показал днепропетровцам какими они были

Кинорежиссер, сценарист и драматург Ефим Гальперин, приехавший в Днепропетровск на празднование 50-летия киностудии «Юность», наконец-то, осуществил свою давнюю мечту – показал свой нашумевший двадцать три года назад фильм городу, в котором он его снимал. Об этом он заявил на пресс-конференции в «Днепр Пост».
31.07.2013

Їм пощастило зустрітись з «Юністю»

Керівник кіностудії «Юність» в 1973-1977р. Борис Цегельницький у проникливому та душевному відеокліпі висловив свої враження від святкування 50-річчя Народної кіностудії «Юність» та виходу книги «Нам повезло», яка розповідає унікальну історію кіностудії, яка почалась у пристосованому приміщенні колишнього бомбосховища гуртожитку №2, де збирались і навчались студенти основам кіномистецтва, проявляли і монтували плівки…


30.07.2013

Лев Попов — відомий фотохудожник і режисер, організатор і перший керівник кіностудії «Юність», не зміг взяти участь в урочистостях з нагоди 50-річчя кіностудії.

Голова оргкомітету, проректор університету Анатолій Косолапов, відвідав ветерана кіностудії в місті Феодосія, висловив йому подяку від ректора університету академіка НАН України Геннадія Півняка і від усіх студійців різних років, а також вручив йому медаль «Знак вдячності», яку рішенням ректорату університету режисер отримав за вагомий внесок у розвиток аматорського кіно.

23.07.2013

Програма «Знято» за участю студійців народної кіностудії «Юність» НГУ (ВІДЕО)

У програмі «Знято» на 51 телеканалі в гостях студійці народної кіностудії «Юність» — режисер Юхим Гальпєрін, режисер Сергій Деркач та поет і сценарист Семен Бурда.

 

 

 

04.06.2013

Режисер Юхим Гальпєрін розповідає про фільм «Сеніт Зон», кіностудію «Юність» та друзів з гірничого (ВІДЕО)

 В ефірі 11 каналу режисер Юхим Гальпєрін поділився історією створення фільму «Сеніт Зон» та співпрацею з Народною кіностудією «Юність»

 

 

30.05.2013

Ювілей народної кіностудії «Юність» (ВІДЕО)

Як в НГУ пройшло свято

 

 

 

29.05.2013
Як святкували 50-річчя народної кіностудії «Юність» в НГУ
У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету відсвяткувала своє перше п’ятдесятиріччя. «Юність» – нетипова для вищого навчального закладу, зокрема, й унікальна на теренах всеукраїнських взагалі. Піввіку тому студент механіко-машинобудівного факультету Лев Попов заіскрив вогник кінотворчості в тодішньому Дніпропетровському гірничому інституті і наповнив гарячим бажанням створювати «свої фільми» перших студійців Анатолія Ірзу, Олександра Мельника, Володимира Ковальчука, Геннадія Мазура.

У пристосованому приміщенні колишнього бомбосховища гуртожитку №2 збирались і навчались студенти основ кіномистецтва, проявляли і монтували плівки. Саме у цьому авторському колективі народився перший фільм про геологічну практику студентів у Криму «Стежкою романтиків». Потім були «Здрастуй, майбутнє!», «Кінозбірник подій у рідному вузі» та інші.

У 1966 році кіностудію «Юність» очолив талановитий студент Юхим Гальперін. З ним прийшло нове поповнення захоплених самодіяльних митців – Валерій Бродський, Борис Цегельницький, Кім Левін, Володимир Моложен, Анатолій Косолапов (нині проректор НГУ), трохи пізніше — Семен Бурда, Анатолій Деркач, Анатолій Калуцький (майже 20 років очільник «Юності»), Анатолій Пасинков, В’ячеслав Бабич та інші.

Першим великим успіхом кіностудії був знятий у 1967 році фільм «Галка-професор», відзначений золотою медаллю Республіканського конкурсу любительських фільмів у Києві й іншими численними нагородами, у тому числі й міжнародними. Ця стрічка зробила «Юність» знаменитою на всю країну. У кінці 60-х і на початку 70-х з’явились на світ «Мадонна», «Боляче», «Птахи великі і маленькі», «Море у двох кроках» та інші cтрічки, теж удостоєні високих нагород і визнання глядачів. У 1971 році «Юність» була відзначена званням народної. У 80-х студійці представляли на різних фестивалях і конкурсах фільми: «Як тобі пояснити?», «Прислухайся і ти почуєш знов…» «Один з нас», «Доньки її і сини».

У 90-х студія почала активно співпрацювати з Дніпропетровським та Всеукраїнським ТV. Сюжети для телевізійних програм «Відродження», «Пороги», «Живе слово», «Пізнаємо світ – світ пізнає нас», «Витоки перемоги» (редактор Г.А. Півняк, режисер Л.І. Щеглова)) готували оператори Володимир Корінний, Дмитро Шакович, Олександр Мусінов, Андрій Ботов, Кирило Буц, Віталій Буштрюк. Разом з ними працює і творчий колектив Інформаційно-аналітичного центру НГУ. Численні сюжети створювали Людмила Брега, Ірина Соболь, Валентина Шабетя, Ольга Юдіна. А сьогодні цим займаються молоді журналісти Наталя Андрющенко, Дарина Бутко та студенти Ліка Мушкудіані, Марія Бережна, Ольга Пасічна.

Завдяки кіностудії «Юність» не зникає пам’ять про особливі історичні події на Придніпров’ї і в житті Національного гірничого університету, народні традиції і ремесла України, про долі цікавих особистостей, які ставали основою для самобутніх сюжетів і відеофільмів.
Привітати студійців завітали Валентина Слобода – головний координатор ради відділів і центрів Національної спілки кінематографістів України, директор щорічного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-Сінема» ім. Данила Сахненка, а також заслужений журналіст України Галина Андріївна Півняк разом з режисером Луїзою Щегловою, які довгі роки створювали разом з «Юністю» фільми та відеосюжети, що транслювались на Дніпропетровському обласному телебаченні й отримували визнання на всеукраїнських конкурсах.

Під час урочистого святкування у залі були присутні друзі та прихильники «Юності», а також ті, хто розпочинав свій творчий шлях разом з кіностудією. Зазначимо, що дехто з них приїхав з різних країн і навіть материків.

На честь 50-річчя Народної кіностудії та за активну особисту участь і творчі здобутки пам’ятними знаками і медалями НГУ нагороджено активних студійців різних років – Анатолія Ірзу, Юхима Гальперіна, Тамару Абкарову, Бориса Цегельницького, Таїсію Зоріну, Анатолія Косолапова, Сергія Деркача, Семена Бурду, В’ячеслава Бабича, Савелія Ліна, Анатолія Гороховського, Володимира Коптєва, Олександра Сало, Олександра Мусінова, Олександра Савченка, Вадима Ходака та Ірину Міхієнко.

З вітальним слово до присутніх звернувся ректор НГУ академік НАН України Геннадій Григорович Півняк, який відзначив унікальність такого явища, як народження Народної кіностудії в технічному університеті, її професійний розвиток та вклад в український кінематограф.

Ректор щиро привітав засновників і тих, хто започатковував кіностудію, а також не оминув словом молоде покоління студійців. Відзначив обдарованих студентів НГУ – хлопців та дівчат, які взяли участь у творчому конкурсі на кращі фото та відеороботи. Геннадій Григорович привітав талановиту молодь і зазначив, що університет завжди підтримує творчих та креативних і дає можливість розвивати свої здібності. Дипломи і грошові премії за друге місце отримали студенти Едуард Саливончик (гр. ГЛгр-12-3) та Оксана Дякун (гр. РФ-08-1ф). Третє місце присуджено Катерині Литовченко (гр. МКс-11-1), Богдану Марцинюку ( гр.ГРбс-12-1), Альоні Леонович (гр. ПРю-12-1). Заохочувальні премії отримали студенка Марія Шебанова (гр. ЕК 10-1) та провідний інженер НДЧ Наталія Вершиніна. Фотографії переможців можна побачити на виставці фоторобіт в переході до 10 корпусу. Серед відеоробіт дипломами та грошовими преміями відзначено студентів Олексія Чурсіна (гр. ГРб -10-3) за відеосюжет «Суєта» і Михайла Єлисєєва (гр. ЕМ-12-2) за відеосюжет «Хроніки кота Мурріка».

Під час святкування лунали музичні привітання від народного вокального ансамблю «Обертон», а також демонструвались тематичні кінофільми відеостудії : «Что ты знаешь о слонце», «Мы – геодезисты», «Галка – профессор», «Пароль – Родина», «Как объяснить тебе…», «Прислушайся, услышишь вновь», «Один из нас».

Ювіляри в подарунок отримали кольоровий спецвипуск газети «Вісник Національного гірничого університету». До цієї знаменної дати випущено у світ книгу «Нам повезло», присвячену історії кіностудії і її героям.

З поетичним словом звернулася до кіностудії-ювілярки поетеса і давній друг університету Леся Степовичка, яка відзначила, що їй дуже приємно бути частиною Гірничого, презентувати свої книги студентам. Поетеса побажала студійцям натхнення та підкорення нових висот кінематографії.

На жаль, з різних причин не всі друзі та шанувальники «Юності» змогли відвідати імпрезу, але теплі слова звучали у вітальних грамотах від Дніпропетровської обласної телерадіокомпанії, журналу «Бористен», Дніпропетровського міського телетеатру.
Зі святом, вічно молода «Юносте»!
ІАЦ НГУ

 

27.05.2013

Студійці «Юності» в ефірі 9 каналу

У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету святкує своє перше півсторіччя. Народна кіностудія «Юність» НГУ – нетипова для вищого навчального закладу і унікальна для України взагалі. Півстоліття тому студент механіко-машинобудівного факультету Лев Попов запалив вогник кінотворчості в тодішньому Дніпропетровському гірничому інституті і надихнув створювати «свої фільми» перших студійців. 22, 23 і 24 травня все ще юна кіномайстерня святкує ювілей. Одні з гостей завітали на 9 канал — Семен Бурда, відомий поет і прозаїк, сценарист і журналіст, а також Борис Цегельницький — керівник кіностудії з 1965-го по 1977 рік.

Джерело: 9 канал

 

 

24.05.2013

З ювілеем!

Народна кіностудія «Юність» святкує 50 років з дня заснування!